ects.yeniyuzyil.edu.tr

Spor ve Sosyal Yaşam


ÖĞRENCİ SOSYAL, SPORTİF, KÜLTÜREL, SANATSAL ETKİNLİK MEKÂNLARI

Kütüphanelerimiz

Topkapı yerleşkesindeki Merkez kütüphanemiz 170m2 olup otomasyona kayıtlı kitap sayısı 5.550, işlemleri devam eden kitap sayısı 5.375, Tıp Fakültesi Gaziosmanapaşa Hastanesi kütüphanesi ise 188 m2 olup otomasyona kayıtlı kitap sayısı 1452, Tıp Dergisi 56, Tıbbi Terimler Sözlüğü 11 adet olup, Elektronik kitap sayısı 48598’dir.

Topkapı yerleşkesindeki Merkez Kütüphanemiz eğitim öğretim döneminde Pazartesi –Cuma 8.30-21.00, Cumartesi günleri 09.00-16.00 arası açıktır. Vize ve final sınav dönemlerinde Pazartesi- Cuma saat 22.00’ye, Cumartesi ve Pazar günleri 18.30’a kadar, Yaz dönemlerinde ise hafta arası 8.30-18.30 öğrencilerimizin yararlanabilmesi için açık tutulmuştur. İYYÜ GOP Hastanesi kütüphanemiz ise Hafta arası 8.30-17.30, Cumartesi günleri 8.30-13.00 arası açıktır. Bu saatler dışında ilave bir çalışma odası öğrencilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

http://www.yeniyuzyil.edu.tr/Kutuphane/Default.aspx

Kültürel ve Sanatsal Etkinlik Mekânları

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin kültürel ve sanatsal etkinlikleri için:

Topkapı-Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesinde 350 kişilik Alev Ofluoğlu Konferans Salonu yanısıra ana yerleşkemizin (-1) ve (-2) katlardaki koridorlar ile (-1) kattaki dans salonu, giriş katındaki 1200 m2 lik geniş fuaye alanımız etkinlikler, sergiler, müzik sunumlarında kullanılmaktadır.

Gaziosmanpaşa Hastanemizde oturma kapasitesi 250 kişi olan konferans salonumuz da kongre, konferans, çalıştaylar, seminerler ve gösteriler de kullanılmaktadır. Halıcıoğlu yerleşkemizde de oturma kapasitesi 75 kişi olan üçüncü bir konferans salonumuz aynı amaçlarla Diş Hekimliği Fakültemiz öğrencilerine hizmet vermektedir.

Yemekhaneler, Kantinler

Beş yerleşkesi aktif kullanımda olan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitemizin Topkapı – Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu binasında öğrencilere tahsisli bir yemekhane, iki kantin ve bir kafeterya mevcuttur. Ayrıca bahçemizdeki kafeterya, etrafındaki açık alan ile bahçedeki çadırlarda öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Bu alanların kullanımında öğrenci memnuniyeti çok iyi olarak değerlendirilmektedir. Gaziosmanpaşa Hastanemiz ve Halıcıoğlu Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinin her birinde birer yemekhanemiz ve kantinlerimiz mevcuttur.

Üniversitemiz Kapalı ve Açık Spor Alanları

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinin mülkiyeti kendine ait kapalı ve açık spor alanları yoktur. Ancak aynı ilçe (Zeytinburnu) sınırları içinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına ait Şehit Büyükelçi Galip Bolkar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Zeytinburnu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin kapalı ve açık spor alanları adı geçen okullar ile protokoller yapılarak Basketbol, Voleybol kulüplerimiz tarafından kullanılmaktadır.